Ski areál Červenohorské sedlo
Nadm. výška: 845 až 1165 m
Počet vleků: 7
Délka sjezdovky: 280 až 800 m
Obtížnost sjezdovek: žlutá, modrá, červená, černá
Převýšení: 30 až 300 m

Ski Park - Ramzová
Ramzová (760 m n. m) se nachází 10 km jihozápadně od města Jeseník. Jedná se o významné centrum cestovního ruchu a výchozí místo do Hrubého Jeseníku a Rychlebských hor. Právě tyto dvě části Jeseníků od sebe odděluje hluboké Ramzovské sedlo mezi vrcholy Černavou (1103 m n. m.) a Klínem (983 m n. m.). Sedlem vede důležitá silnice a železnice ze Šumperka do Jeseníka a prochází hlavní evropské rozvodí a historická hranice Moravy a Slezska. Ramzová se může pochlubit nejvýše položenou rychlíkovou stanicí v ČR - ve výšce 760 m.

Ski Park - Ostružná
Ski areál Ostružná leží v nadmořské výšce 740 až 835 m n. m.. Na upravovaných severních svazích je 5 vleků s provozem od 9 do 17 hodin s centrálním prodejem jízdenek. Terény jsou vhodné pro začátečníky, zdatné lyžaře, snowboarding, ideální pro rodiny s dětmi - dětský vlek, lyžařská škola, půjčovna lyží, večerní lyžování, občerstvení. Pro běžkaře jsou zajímavé tratě směrem na Paprsek a Králický Sněžník nebo na Šerák, Keprník, Červenohorské sedlo až k Pradědu.

Ski Centrum Miroslav - Lipová-lázně
Ski centrum Miroslav se nachází v lázeňské obci Lipová-lázně v nadm. výšce 650 až 750 m. Bezprostředně vedle chaty Miroslav jsou 3 vleky Tatrapoma o délce 300, 600 a 1200 m střední obtížnosti vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Sjezdovka je osvětlena a je v provozu denně od 9 do 21 hodin. Sjezdovky jsou pravidelně upravovány a v případě potřeby uměle zasněžovány. Lyžaři mohou využít služeb lyžařské školy, skibus, půjčovnu lyží, ski servis, úschovnu lyží, restauraci a rychlé občerstvení. Záchytné parkoviště se nachází přímo u hlavní silnice.

Ski areál Lázeňský vrch - Lipová-lázně
Ski areál Lázeňský vrch se nachází v dolní části obce Lipová-lázně a nabízí lyžařské vleky a sjezdovky pro začátečníky i pokročilé. Na areál navazuje i okruh strojově udržovaných běžkařských tras kolem blízkého Anenského údolí. Poloha areálu přímo u obce je výhodou pro snadné parkování, možnosti ubytování a další služby.Ramzová - Žulová
Tato trasa dlouhá 22 km sestupuje z jesenických vrcholů přes Rychlebské hory až do Žulové. Trasa vede nejprve po červené, poté se v Petříkově mění na modrou; pod Smrkem se mění na žluté značení a nakonec pod Lví horou u Vysokého hřbetu se mění na konečné modré značení. To nás již dovede do obce Žulová.

Jesenická Magistrála
Magistrále Hrubého Jeseníku neschází snad nic, čím jsou přitažlivé hřebenovky pro turisty-běžkaře. Jsou tu holé pláně, hluboké lesy, z vrcholů se otevírají daleké výhledy, střídají se sjezdy i výstupy. Navíc je trasa dobře značena (letní červené značky, zimní tyčové značení, výstražná lyžařská značení) a lyžařská stopa bývá prakticky vždy dobře projeta.

Červenohorské sedlo
Červenohorské sedlo je významným turistickým a lyžařským střediskem Jeseníků a výchozím bodem celé řady běžeckých tras. Červenohorské sedlo je dobře dostupné autobusovým spojením z Jeseníku.

Červenohorské sedlo - Ramzová - 14,5 km
Z Červenohorského sedla se vydejte místy prudším stoupáním na Vřesovou studánku, která se nachází pod vrcholem Černé hory (1333 m n. m.). Odtud pokračujte směrem na nedaleké Trojmezí, ze kterého vede náročné, často namrzlé stoupání nejprve lesem a potom po holém temeni na Keprník (1423 m n. m.) Z vrcholu se za jasného počasí naskýtá jedinečný výhled na Jeseníky i horské hřebeny od Krkonoš až po Beskydy. Z Keprníku sjedete k Jiřího turistické chatě pod vrcholem Šeráku (1351 m n. m.), kde je možnost občerstvení. Při sjezdu ze Šeráku na Ramzovou překonáte úžasný výškový rozdíl téměř 600 metrů. Cesta vede lesem a je obohacena o dílčí výhledy do údolí Ramzové. Dolů je možné se taktéž dostat lanovkou.